Kolejna umowa na budowę Miejsca Obsługi Rowerzysty i Wieży Widokowej w ramach Mazurskiej Pętli Rowerowej została podpisana w Orzyszu. Inwestycja o wartości ponad 1 mln zł zwiększy atrakcyjność turystyczną gminy i całego regionu.

W gminie Orzysz podpisano umowy na budowę dwóch obiektów będących elementem prawie 300 kilometrowej Mazurskiej Pętli Rowerowej. Oprócz samej trasy, jej nawierzchni i oznakowania przygotowywane są miejsca wypoczynku dla rowerzystów oraz wieże widokowe pozwalające podziwiać krajobraz całkowicie inny niż z perspektywy siodełka rowerowego.

Na terenie gminy Orzysz, zgodnie z planami i podpisanymi właśnie umowami powstaną dwa miejsca dedykowane rowerzystom. W miejscowości Okartowo, przy moście drogowym zbudowany zostanie tak zwany MOR, czyli miejsce obsługi rowerzystów. Wyposażone ono zostanie w wiaty, zadaszenia, sanitariaty oraz teren przystosowany do wypoczynku. W Nowych Gutach zaś zbudowana zostanie wieża widokowa, z której będzie można podziwiać panoramę jeziora Śniardwy.

Wykonawcą inwestycji będzie firma Heli – Faktor Sp. z o.o. z Warszawy. Całkowita kwota inwestycji 1 690 020,00 zł. – 70% dofinansowania z funduszy UE i realizowana jest w ramach szerszego projektu budowy Mazurskiej Pętli Rowerowej. Więcej o niej TUTAJ.