2,5 kilometra nowych ścieżek rowerowych powstanie w Mrągowie. Dziś w Urzędzie Miejskim podpisano umowę z wykonawcą inwestycji, która będzie zrealizowana w ramach projektu Mazurskiej Pętli Rowerowej.

— Nowe ścieżki powstaną w ciągu ul. Kolejowej od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Marii Curie-Skłodowskiej (1200 metrów) oraz w ciągu ul. Generała Leopolda Okulickiego i Giżyckiej z połączeniem z istniejącą ścieżką rowerową prowadzącą do miasteczka Mrongoville (1300 metrów) — powiedział burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski.

Wykonawcą inwestycji będzie firma „Marpol”. Umowa zakłada budowę tras w ciągu 11 miesięcy, ale wykonawca będzie chciał zamknąć roboty jeszcze w tym roku.

Na terenie Miasta Mrągowo, Mazurska Pętla Rowerowa rozpocznie swój przebieg od strony Mikołajek, przy zjeździe z DK 16 w drogę gruntową wzdłuż jeziora Sutapie Małe, następnie ul. Wojska Polskiego do wyznaczonego szlaku w ul. Kolejowej aż do ul. Olsztyńskiej. Następnie wzdłuż torów kolejowych w stronę os. Mazurskiego. Kolejnym odcinkiem trasy jest ul. Rynkowa w kierunku ul. Okulickiego, a następnie ul. Giżycka do zjazdu na Miasteczko Mrongoville. Z Miasteczka trasa będzie biegła w stronę ul. Młynowej i dalej w stronę miejscowości Popowo Salęckie.

Jadąc ul. Wojska Polskiego będziemy mieli możliwość zjazdu z głównej trasy i poruszania się promenadą wzdłuż brzegu jeziora Czos, poprzez zaprojektowany odcinek ścieżki rowerowej przebiegający przez tzw. „Kanał prezesa” nad którym zostanie wybudowana kładka zapewniająca zarówno dwustronny ruch rowerowy jak i wydzieloną część dla pieszych. Powrót na główną trasę będzie możliwy przy ul. Giżyckiej.

W ramach inwestycji, na plaży miejskiej przy os. Grunwaldzkim, wybudowano Miejsce Obsługi Rowerzystów, składające się z dwóch wiat. W jednej z nich zainstalowane stoliki, ławki, a także stojaki na rowery. W drugiej znalazło się zaplecze sanitarne.
Przy MOR stanęła także wieża widokowa o wysokości prawie 11,5 metra, o zadaszonej konstrukcji ze stali i drewna. Wieża ma trzy platformy widokowe, z których najwyższa stanowić ma główny punkt widokowy.
Identyczna wieża powstała również na os. Mazurskim, przy Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji.

/źródło: www.mragowo.pl, 30.05.2022/