To już trzecia edycja Festiwalu „12 Godzin Serce Mazur”. Wyjątkowa, cykliczna impreza wspierająca polską transplantologię i Fundację Dla Transplantacji – Zostaw Serce na Ziemi, która również jest inicjatorem akcji #12GodzinDlaŻycia. Dochód z festiwalu zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznego sprzętu OCS Heart, służącego do transportu serca dawcy. Pozwala on zwiększyć czas potrzebny do transportu serca dawcy do przeszczepu z 4 do 12 godzin.

Obecnie jest to jedyny sprzęt na świecie służący do transportu pobranego do przeszczepu „wciąż bijącego” serca. Fundacja wspiera rozwój polskiej transplantologii i świadomość bycia dawcą poprzez muzykę i sztukę. „Chcemy przenieść nas z „epoki lodowcowej” (transport serca odbywa się w lodzie) do czasów współczesnych!”- komentuje inicjator akcji Dr. n. med. Zygmunt Kaliciński. Obecnie takiego sprzętu w Polsce nie ma.

Zapraszamy już 2 Lipca 2022 godz.16.00-22.00 do Amfiteatru w Mrągowie.

W tegorocznej edycji festiwalu wystąpią HLA 4, CLEO i MARGARET. Gościnnie wystąpią również: Mirosław Henryk Kalisiewicz, KLAUDIA, OXANA.

Współorganizatorem festiwalu są: „Musicart Group”, „Fundacja Dla Transplantologii- Zostaw Serce na Ziemi” oraz „ROOTS”.

 Więcej o Fundacji dla Transplantacji: https://dlatransplantacji.pl/ FB: https://www.facebook.com/dlatransplantacji; IG: https://www.instagram.com/dlatransplantacji/

LINK DO WYDARZENIA: https://fb.me/e/36h82TyW4

BILETY: na ebilet.pl:  https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/festiwal-12-godzin/ lub na: https://dlatransplantacji.pl/festiwal12godzin