Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie 2022 na liście finalistów konkursu Sternik 2022! Celem konkursu jest docenienie tych liderów, którzy obrali kurs na rozwój: kurs na innowacje, na nowe inwestycje, na ekspansję zagraniczną, na zrównoważony rozwój – wykorzystując dostępne im możliwości. Ogłoszenie zwycięzców na uroczystej gali 16 września br.

Sternik to konkurs dla liderów województwa warmińsko-mazurskiego, którzy nieustannie trzymają kurs: kurs na innowacje, kurs na nowe inwestycje, kurs na ekspansję zagraniczną, kurs na zrównoważony rozwój.

Sternik to projekt doceniający firmy, szpitale,  jednostki administracji, które dynamicznie się rozwijają i potrafią wykorzystać dostępne możliwości, aby wypłynąć na szerokie wody. To konkurs dla liderów, którzy „sztormy”  potrafią przekuć w sukcesy. Ideą konkursu jest wyróżnienie organizacji, które planują długoterminowo, dostosowują swój profil działania do zmieniającej się sytuacji geopolitycznej, patrzą za horyzont.  Nie boją się innowacji oraz zmian, jakie niosą ze sobą,  dzięki temu szybciej się rozwijają, zwiększają swą konkurencyjność i nieustająco inspirują.

Celem konkursu jest upowszechnianie i promowanie najlepszych praktyk biznesowych i społecznych wśród dla firm, jednostek samorządu terytorialnego, jednostek administracji państwowej i szpitali województwa warmińsko-mazurskiego.

Z końcem czerwca kapituła konkursu zakończyła etap oceny zgłoszeń, które wpłynęły do drugiej edycji konkursu „Sternik”. Po sukcesie pierwszej edycji  projektu, postanowiono docenić te podmioty, które pomimo niestabilnej sytuacji geopolitycznej związanej z wojną na Ukrainie i kolejnych fal pandemii stawiają na rozwój w różnych aspektach swej działalności.

Dziś wiemy już, że wszyscy uczestnicy konkursu zdali test z przedsiębiorczości i dobrego zarządzania. Z całą pewnością można stwierdzić, że w województwie funkcjonują mechanizmy budowania odporności i rozwoju przedsiębiorczości w duchu odpowiedzialności społecznej.

Ogłoszenie laureatów i wyróżnionych nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się 16 września. Pełna lista finalistów dostępna jest tutaj.