II Forum Rowerowe odbędzie się już 2 czerwca w Wilkasach. To spotkanie pasjonatów i specjalistów turystyki rowerowej organizowane jest w założeniu co rok w okolicach 3 czerwca, który jest Światowym Dniem Roweru. Drugi dzień Forum uświetniony będzie rajdem rowerowym po Mazurskiej Pętli Rowerowej.

Forum Rowerowe Warmii i Mazur to święto turystyki rowerowej w regionie. Co roku, w okolicach Światowego Dnia Roweru, odbywa się w regionie spotkanie organizatorów turystyki, zarządców infrastruktury, specjalistów i samych rowerzystów. W programie przewidziane są prelekcje dotyczące najlepszych praktyk budowy ścieżek rowerowych, możliwości finansowania takiej właśnie infrastruktury czy sposobów promocji regionu poprzez turystykę aktywną . W ramach forum odbędą się także warsztaty dla uczestników programu Miejsc Przyjaznych Rowerzystom.

Tegoroczne Forum będzie powiązane z uroczystą inauguracją Mazurskiej Pętli Rowerowej i stanie się doskonałą okazją do zaprezentowania oraz wypromowania unikatowości niniejszego szlaku. Wzorem ubiegłego roku wydarzeniu towarzyszyć będzie rajd rowerowy w dn. 3 czerwca 2023 r. na trasie Mazurskiej Pętli Rowerowej:  Wilkasy – Bogaczewo – Kanał Kula – Rydzewo.

Organizatorem wydarzenia jest Departament Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie 2020.