Góra Czterech Wiatrów – Miejsce Obsługi Rowerzysty

Tutaj warto zobaczyć:

Ferma jeleniowatych w Kosewie Górnym to nie zwykły Park, w którym zwierzęta są dla gości. To przede wszystkim Stacja Badawcza IP PAN, w której pracują naukowcy i studenci, a zwierzęta, które są oglądane na spacerze, są wnikliwie obserwowane, a ich zwyczaje opisywane. Zwiedzanie fermy daje szansę na bliski kontakt z zaprzyjaźnionymi jeleniami, danielami oraz muflonami i ich bardziej dzikimi współtowarzyszami.

Sala tradycji pożarniczych w Grabowie powstała w 2019r., jest to miejsce aktywności społecznej, zgłębianie literatury historycznej o problematyce pożarniczej, eksponowanie zdolności artystycznych. Znajdują się tu eksponaty strażackie począwszy od mundurów po sprzęt strażacki. Głównym celem jest przybliżenie zasad działania ochotniczych straży pożarnych.

Góra Czterech Wiatrów to wspaniały punkt widokowy na panoramę miasta Mrągowa i okolic, nazwa ta oddaje charakter terenu różnice wysokości dochodzą do 51 m. Zimą G4W staje się mazurską stolicą sportów zimowych, oferuje trasy narciarskie o różnym stopniu trudności, natomiast latem plażę z zapleczem gastronomicznym.

Kościół gotycki w Szestnie, ruiny zamku – XV w, wieża obronna to najstarsza część kościoła, budowla zwieńczona jest krzyżem jerozolimskim, jest niewątpliwie ozdobą tej miejscowości. Kościół umiejscowiony jest na wzniesieniu na osi wschód – zachód z wejściem od zachodu
i ołtarzem we wschodniej części, co było typowe w dawniejszych czasach.

Grobla w Popowie Salęckim jest to urokliwa atrakcja przyrodnicza, usypana przez jezioro Salęt Duży, dzieląc je. Piękne miejsce widokowe skłaniające do aktywnej formy spędzania czasu wolnego poprzez spacer bądź jazdę rowerem.